Hakkımızda
 
METALOGRAFİ VE SERTLİK ÖLÇÜMDE PROFESYONEL ÇÖZÜMLER
Yeni ihtiyaçlar yaratmak yerine mevcut ihtiyaçları daha iyi karşılama yönünde ve tekrarlanabilir sonuçlar almak için her defasında aynı kalite ve hassasiyeti gözeten bir üretim anlayışına sahip Mikrotest, kendini dünya çapında ispatlamış metalografik numune hazırlama ve sertlik ölçüm alanlarındaki lider firmalarla iş birliği içerisinde bulunarak; teknik altyapısı, devamlı gelişim felsefesi ve teknolojik donanımı ile kalite kontrol ve araştırma laboratuvarınızda tercih sebebi olmaya devam etmektedir.
Ürünlerimiz ile tanışan müşterilerimizin memnuniyeti, bizim için hiç kaybetmeyi istemediğimiz bir ilham kaynağı olmuştur. Bu sebeple satış öncesi ve sonrası, gerek ürünlerimiz gerekse beklentileriniz hakkında daima destek olmaya hazırız.
Metalografik numune hazırlama alanındaki sarf malzeme üretimi konusunda çözüm ortağımız AKASEL A/S’nin yüksek kaliteye sahip ürünleri ve hızlı hizmet anlayışımızın birleşmesi sonucunda kısa zamanda müşterilerimizin beğenisini ve bağlılığını kazanmış bulunmaktayız. Amacımız “metalografik numune hazırlama” alanında, her türlü malzeme için (demir esaslı, demir dışı, kompozit, seramik, elektronik, mineralojik malzemeler vb.) Akasel’in bilimsel ve tekrarlanabilir standartları sağladığı özel metotlarını, müşterilerimizin hizmetine sunmak ve onlara kaliteli bir numune hazırlama süreci kazandırmaktır.
Mikrotest olarak, aynı zamanda sertlik ölçüm cihazları konusunda dünyaca tanınmış, Japonya’da kendi bünyesinde üretimlerini gerçekleştiren FUTURE TECH CORP. firmasının distribütörlüğünü yapmaktayız. Rockwell, Superficial Rockwell, Vickers, Knoop, Brinell ölçümleri için uygun cihaz, sertifikalı ölçüm uçları ve kalibrasyon blokları gibi tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilmekteyiz. Bunun yanı sıra tahribatsız muayene cihazları konusunda uzmanlaşmış DRAGON ELECTRONICS CO. firması ile yaptığımız iş birliği sayesinde; sertlik, kaplama kalınlığı, yüzey pürüzlülüğü, çatlak kontrol vb. ölçümlerinde kullanmakta olduğunuz portatif cihazlar konusunda da Mikrotest olarak yanınızdayız.
Vizyon & Misyon
 
MİSYONUMUZ
Sektörümüzün ülke ekonomisinin dışa bağımlılığını en aza indirgemek adına yatırımlarımızı gerçekleştirmekteyiz. Bu doğrultuda katkılarını sürdüren yerli üretici rakiplerimize teşekkürü bir borç biliriz.
VİZYONUMUZ
Müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve diğer tüm paydaşlarımızın memnuniyetini sağlayarak kalite kontrol alanında güvenilir ve öncü bir firma olmaktır. 
Sürekli gelişmekte olan teknoloji içerisinde ürün ve hizmetlerimizi sürekli olarak geliştirerek değişimin öncüsü olmayı hedeflemekteyiz.
Kaliteden ödün vermemek, ülkemiz için katma değer üretmek ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde gidermek firmamızın değişmez ilkelerinin başında gelmektedir.
2009 yılından beri çıktığımız bu yolda desteklerinden dolayı müşterilerimize müteşekkiriz. Başarılarınızı gururla izliyoruz.
ISO Sertifikası

 

CE Sertifikası


Multicut Serisi
Multimount Serisi
Multipol Serisi

Uygunluk Sertifikası

 

KESME 1890
KESME LVD-1327
BAKALİTE
ZIMPARALAMA ve PARLATMA 1889
ZIMPARALAMA ve PARLATMA LVD-1329